Kıbrıslı Rumlar Ercan Havalimanını çok rahat bir şekilde kullanabilirler. Herhangi bir ekstra işlem yapmadan Ercan Havalimanı’nı kullanarak seyahatlerine yapabilirler.

Kıbrıslı Rumlar Ercan Havalimanı vasıtasıyla hem Türkiye’ye direkt olarak hem de Türkiye üzerinden başka bir ülkeye transit uçuş gerçekleştirebilirler.

Peki ne yapılmalıdır? Bu durumda iki seçenek karşımıza çıkmaktadır. Birincisi Türkiye’ye direkt uçuş ikincisi ise Türkiye üzerinden başka ülkelere yapılan transit uçuşlardır. Eğer şahıs Türkiye’ye direkt olarak gidecekse mutlaka Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportuna ihtiyaç vardır. çünkü uçuşu yapacak olan şahısa vize uygulanacaktır. Vizeyi Lefkoşa’da bulunan TC Büyükelçiliğinden başvurarak ya da Türkiye’ye girişte 25 Euro ödeyerek alabilirler. Pasaportlara ise mühür vurma zorunluluğu yoktur. Arzu edilmesi halinde pasaporta mühür vurma yerine kendilerine Ercan Havalimannda görevli muhaceret görevlileri tarafından vize kağıdı verilir ve mühürler oraya vurulur.

Türkiye dışında bir Avrupa Birliği ülkesine direkt ya da transit gidilecekse Kıbrıs Cumhuriueti kimlik kartı yeterli olmaktadır. bu durumda da yine verilen vize kağıdına mühür vurulur.

Ercan Havalimanı’na gelecek olan Kıbrıslı Rumlar kendi araçlarını kullanabilirler. Bu durumda araçlarına Ercan Havalimanında bulunan ücretli (ücretler gün sayısına göre değişkenlik gösterir) park yerlerine araçlarını park edebilirler. Bir diğer seçenek ise KKTC’de bulunan transfer şirketleri vasıtasıyla tarnsferlerin gerçekleşmesidir. Bu durumda şirket sizi gelip Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki ikamet bölgenizden alacak ve Ercan Havalimanı’na götürecektir. Dönüşte ise yine sizi karşılayıp ikamet bölgenize geri bırakılacaksınız. Transfer konusunda Ayaz Rent A car’ın eşssiz hizmetinden memnun kalacağınıza eminim.

Daha ayrıntılı bilgi ve transfer hizmeti için kibristatiliniz@hotmail.com e-mail adresinen bize ulaşabilirsiniz.

How Can Greek Cypriots Use Ercan Airport?

Greek Cypriots can easily use Ercan Airport. They can travel to Ercan Airport without any extra transactions.

The Greek Cypriots to Turkey directly and through Ercan Airport can perform both air transit to another country via Turkey.

So what should be done? In this case, there are two options. First, Turkey is the second direct flights to transit flights are made to other countries via Turkey. If you go directly to the parties Turkey must Cyprus passport is needed. because the visa will be applied to the person who will make the flight. Visa referring to the Turkish Embassy in Nicosia or can get by paying 25 euros to enter Turkey. There is no obligation to stamp the passports. If desired, instead of stamping the passport, they are given a visa paper by the immigration officers at Ercan Airport and the seals are hit there.

If going direct or transit Cyprus ID card is sufficient. In this case, again, the seal is hit on the visa paper.

Greek Cypriots coming to Ercan Airport can use their own vehicles. In this case, they can park their vehicles at the paid parking spaces at Ercan Airport (fees vary according to the number of days). Another option is transferring through transfer companies in the TRNC. In this case, the company will pick you up from your residence in the Republic of Cyprus and take you to Ercan Airport. On the way back, you will be greeted and returned to your place of residence. I’m sure you will be pleased with the unique service of Ayaz Rent A car.

For more detailed information and transfer service, please contact us at kibristatiliniz@hotmail.com