Kıbrıs’a Gidiş, Türkiye’den KKTC’ye gelirken en çok sorulan ve merak edilen konulardan bir tanesidir. Herkes Kıbrıs’a Gidiş işlemlerinde de vize istenip istenmediğini merak etmektedir. Bildiğiniz üzere hemen hemen her ülke yabancı uyruklu şahısların ülkeye girmek istemesi durumlarında vize aramaktadır. Eğer KKTC’ye turistik amaçlı olarak gelip KKTC’de kalma süreniz 90 günü aşmayacaksa Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ile adaya giriş-çıkış yapabilirsiniz. Yani pasaport almanıza gerek yoktur. Ancak öğrenci ya da çalışma izinli giriş yapacaksanız mutlaka pasaport ile giriş yapmanız gerekmektedir.
Türkiye’den KKTC’ye gidip gelebilmek için önünüzde iki seçenek bulunmaktadır. Birincisi hava yoludur. Diğeri ise deniz yoludur. Eğer konforunuza ve zamana önem veriyorsanız hava yolunu tercih etmenizde fayda vardır.
KKTC’ye hava yolundan gelmek isterseniz başkent Lefkoşa’ya 15 dakika mesafede bulunan Ercan Havalimanını kullanabilirsiniz. Adaya şimdilik iki havayolu şirketi uçuş yapmaktadır. Bunlar Pegasus Havayolları (www.flypgs.com), ve Türk Hava Yolları (www.turkishairlines.com)’dır. Bu hava yolu şirketlerinin Türkiye’den hangi illerden Ercan Devlet Havalimanı’na uçuşları olduğunu öğrenmek için internet sitelerini ziyaret edebilir ve biletinizi en uygun fiyata sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Hava yolunun yanında bir de feribot seferleri ile de KKTC’ye gelip gitme imkanınız bulunmaktadır. Feribot seferleri hava şartlarının müsait olduğu durumlarda Girne’ye ve Gazimağusa’ya yapılmaktadır. Mersin’de bulunan Taşucu Limanından Girne’ye, Beşparmak, Lady Su, Via Mare, Volkan, Akgünler 1 ve Akgünler 2 şirketleri sefer düzenlemektedir. Sefer günleri, saatleri ve bilet fiyatlarını öğrenip bilet satın alabilmek için www.kibrisferibot.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Gazimağusa-Mersin ve Girne-Alanya feribot seferleri de bulunmaktadır.

Kıbrıs’a Gidiş işlemlerinizden önce sitemiz içerisinde bulunan online bilet servisinden uygun fiyata bilet satın alabilirsiniz. Araç kiralamak için de uygun fiyat sunan www.ayazrentacar.som internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hepinize iyi tatiller.